Звернути вашу увагу на профорієнтацію сучасної молоді в Україні. Виступ у Верховній Раді України

Звернути вашу увагу на профорієнтацію сучасної молоді в Україні. Виступ у Верховній Раді України

Вітаю Вас, шановний пане Голово, присутні в залі.

Сьогодні я хочу звернути вашу увагу на профорієнтацію сучасної молоді в Україні. З чим стикаються нинішні підлітки і як ми можемо допомогти їм у визначенні свого професійного шляху, в особистісному зростанні, в побудові сімейних відносин. Для виховання цілеспрямованої інтелектуальної нації всім нам необхідно приділяти увагу, перш за все, самовизначенню підростаючого покоління.

Підлітки інтуїтивно обирають професію, а після закінчення навчання, - робочі місця. Вони не впевнені у своєму виборі і тільки на практиці розуміють чи правильно зробили. Проте, у сучасному світі для роботодавця важливі не тільки досвід і прагнення кандидата на роботу, але і його психологічний стан, його психотип.

Все більше і більше компаній на своїх співбесідах проводять тестування для визначення психотипу особистості людини, яка влаштовується на ту чи іншу роботу. Це робиться з метою розуміння чи вопрається він саме психологічно з бажаної посадою або йому варто запропонувати щось інше, адже грамотно підібравши ту чи іншу роботу або спеціальність, працівник отримує моральне задоволення від своєї роботи, а роботодавець - відмінного працівника!

Профорієнтація студентів і школярів для сучасного покоління вкрай важлива. Більше 10 років я займаюся вивченням психотипів особистостей для того, щоб допомогти визначити свою професію, допомогти подружжю в шлюбі, а бізнесу - в побудові професійної команди, яка принесе ефективний результат компанії.

У своїй роботі я розповідаю чому з одними людьми нам комфортно спілкуватися, а інших ми не сприймаємо взагалі, з першої хвилини, погляду чи слова. Причому без будь-яких об'єктивних причин, людина може викликати негативні емоції. Як розуміти і приймати себе і оточуючих. Чому одним людям дано писати геніальні картини або створювати немислимі поетичні твори, а іншим не зрозумілі ці можливості. Відповіді на всі ці питання дає індикатор психотипів особистості МВТІ. Шляхом анкетування визначається психотип, сильні і слабкі сторони, переваги і характерні способи дії.

MBTI інструмент широко застосовується у світовій практиці, як в бізнесі, так і для особистого життя, для профорієнтації підлітків. Дозволяє визначити і розуміти відмінності людей в комунікації на підставі їх переваг. MBTI дає рекомендації, як на практиці взаємодіяти з оточуючими виходячи з переваг кожного.

MBTI - інструмент, який допомагає розібратися в собі. Вкрай важливо поставитися до нього серйозно і навчитися використовувати на державному рівні, щоб виростити впевнене у собі, цілеспрямоване, талановите покоління молодих людей, які побудують сильну країну і розвинене інтелектуальне суспільство.

Інструмент MBTI застосовується в бізнесі, коучингу та індивідуальному консультуванні. Його застосовують в більш ніж 60 країнах на протязі 70 років. Він є складовою програми MBA.

Хочу звернути увагу, що визначення психотипу важливо, наприклад, в спорті, в командній грі. Розуміння і технології взаємодії з представниками інших психотипів допоможуть ефективніше вибудувати комунікації в команді, з тренером і привести до впевненої спільною перемоги на змаганнях.

Чим краще себе розуміє сама людина, чим більше про себе знає, тим здоровіша, розумніша, ефективніша нація.

Я прошу депутатів Верховної Ради, Міністерство освіти, профільних міністрів звернути увагу на один із найефективніших інструментів, який активно використовують у всьому світі, щоб допомогти українській молоді знайти себе, свою професію, свій життєвий шлях.

Дякую голові Верховної Ради, Андрію Володимировичу Парубію і голові парламентського комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту і туризму Артуру Палатному за можливість виступити сьогодні з цієї трибуни.

Дякую за увагу

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены

Контакты

QR код

Сообщество Фейсбук